Stelmet BC Zielona Góra: świetnie w lidze, gorzej w pucharach

Po 16 kolejkach w PLK Stelmet BC Zielona Góra zajmuje II miejsce w tabeli z bilansem 13-3. Wczoraj po dogrywce zielonogórzanie pokonali Rosę Radom 66:65, a bohaterem meczu został Łukasz Koszarek. Ligowy optymizm psuje nie najlepsza postawa Stelmetu BC w Lidze Mistrzów – 4 zwycięstwa w 13 meczach – to na pewno nie jest bilans, który zadowala wszystkich zainteresowanych losami najlepszego polskiego zespołu.

W tabeli grupy E Stelmet zajmuje 7, przedostatnie miejsce i nie ma już szans na udział w Play Off tych rozgrywek. Szkoda, bo kilka spotkań przegranych zostało w samych końcówkach lub nawet po dogrywkach. Przed sezonem założenia co do tych rozgrywek były zasadniczo inne. Okazało się, że europejskie drużyny odpowiednio mobilizują się na te rozgrywki i nawet grając w okrojonych składach były groźne.

Co innego w PLK. Po zdecydowanym zwycięstwie nad Polskim Cukrem Toruń (pierwszy przegrany mecz tej drużyny w sezonie), przyszło kolejne nad groźną i nieobliczalną BM Stalą Ostrów Wlkp., a wczoraj 22.01.2017 r. zielonogórzanie wymęczyli i wydarli wygraną w meczu z Rosą Radom. Tym bardziej ona smakuje, że odniesiona na boisku rywala.  O meczach można przeczytać w linkach: