Świąteczne granie LNBA - Mecz Gwiazd za nami

28 stycznia 2016 roku odbył się Mecz Gwiazd LNBA. LNBA to rozgrywki niezrzeszonych amatorów, które organizuje od tego sezonu LZKosz. W ramach eventu odbyły się dwa mecze koszykówki, konkurs rzutów za 3 punkty, a licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać mnóstwa dźwięków rodem z NBA, które przygotował Tomek OSA Oszmiański oraz zobaczyć pokaz żonglerki koszykarskiej w wykonaniu Damiana Pszczelarza Olejniczaka. W rolę trenerów wcielił się Łukasz Koszarek (!) oraz seniorzy zielonogórskiej koszykówki: Mariusz Kaczmarek, Radosław Nowacki, Mirosław Łukowski i Ryszard Mazur. Impreza to strzał w dziesiątkę – komentowali zawodnicy i kibice, którzy przyszli w sobotnie popołudnie na salę MOSiR przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze.

Imprezę otworzył Mecz Gwiazd: Dywizja Wschodnia – Dywizja Zachodnia. Wschód wsparty na ławce kapitanem mistrzów Polski Łukaszem Koszarkiem (5/5 z rzutów wolnych – specjalne rzuty trenerów liczyły się do wyniku ogólnego), ale osłabiony brakiem dwóch najlepszych zawodników tej dywizji (Artur Cielma i Paweł Kuciemba – trenerzy SKM Zastal, którzy uczestniczyli w wyjazdach swoich drużyn) nie dali rady znakomicie usposobionym ludziom Zachodu. Wśród nich prym wiódł Krzysztof Der, który rzucał i zbierał za dwóch i jednogłośnie został uznany MVP meczu. Dodatkowo jego koledzy z drużyny nie próżnowali i efekt końcowy to 20 punktowe zwycięstwo 78:58. W meczu punktowali:

DYWIZJA WSCHODNIA - DYWIZJA ZACHODNIA 58:78 (17-22, 9-12, 12-20, 20-24)

Wschód: Starovoitov A. 9 (1), Przytuła P. 6, Janecki K. 6, Kliszewski W. 5 (1), Bogdanov D. 4, Uździcki B. 4, Mól M. 4, Rudziński R. 3 (1), Janecki R. 2, Karasz M. 2, Cymer P. 2, Bocian K. 2, Ciesielski A. 0. Trenerzy: Koszarek Ł. 5. Nowacki R. 4.

Zachód: Der K. 20, Gogół A. 14 (2), Hilenbrand Ł. 13, Darzynkiewicz P. 10 (1), Kokociński B. 4, Waloryszek D. 3, Mroczkowski P. 3 (1), Jaworski P. 2, Siwicki M. 2, Kozera M. 1, Borkowski A. 0. Trener: Kaczmarek M. 6.

Statystyki z meczu: Wschód - Zachód

Wideo z meczu Wschód - Zachód

W przerwie tego meczu odbył się konkurs dla publiczności: BIG SHOT-a, czyli rzutu z połowy boiska. Już drugi startujący w tym konkursie – Kacper Skrzydlewski „rozbił bank” i zgarnął nagrody ufundowane przez sponsorów: Atelier Drink Bar „U Poliego”, firmę Arpol, Pizzerię-Restaurację PESTO i LZKosz.

Następnym akcentem imprezy był konkurs rzutów za 3 punkty do którego stanęli najlepsi strzelcy ze wszystkich Dywizji. Zawodnicy mogli oddać dowolna ilość rzutów w ciągu 1 minuty, punktacja: rzuty celne liczone były za 1pkt., w ostatnich 10 sek. za 2 pkt. Najwięcej punktów w konkursie uzbierał Grzegorz Taberski (SOLID-BUD), który uzbierał 13 pkt. Drugi był Łukasz Samel (CEMBE) z 10 punktami, a trzecie miejsce zajęło, aż 4 graczy z 9 oczkami. Wyniki:

1. Grzegorz Taberski – 13 pkt.
  2. Łukasz Samel – 10 pkt.
  3. - Paweł Szcześniak (ALDEMED) – 9 pkt.

- Bartosz Muńko (Pijaki z Jednej Paki) – 9 pkt.

- Alan Starovoitov (Termo Projekt Team) – 9 pkt.

- Michał Strykowski (Rycerze Króla Artura) – 9 pkt.

4. Krzysztof Bocian (Marek i Przyjaciele) – 6 pkt.

5. - Maciej Przecławski (Bachusy Reaktywacja) – 5 pkt.

- Paweł Kędzierzyński (Dżdżownice) – 5 pkt.

Wideo z konkursów.

Po tym konkursie do gry przystąpili najlepsi zawodnicy Dywizji Atlantyckiej podzieleni na dwie drużyny zgodnie z miejscami zajmowanymi w tabeli: Nieparzyści i Parzyści. Początkowo „stawka” meczu usztywniła grających i przez długą część pierwszej kwarty na tablicy widniał wynik rodem z piłki ręcznej (2:4), ale w kolejnych częściach skuteczność wzrosła, rzutami wolnymi pomogli trenerzy i… jakoś poszło. Zawody mogły się podobać – były bardzo wyrównane, z dużą ilością rzutów za 3 punkty i składnymi akcjami. Ostatecznie górą byli Nieparzyści, którzy w IV kwarcie przychylili szalę na swoją korzyść. U Parzystych zabrakło Roberta Morkowskiego (kontuzja) i Łukasza Brzózki. Nagrodę MVP po trzech niesamowitych „trójkach” z rzędu zgarnął Mariusz Matczak, który rozgrywa świetny sezon w Atlantyku.

NIEPARZYŚCI - PARZYŚCI 89:79 (19-10, 19-24, 22-24, 29-21)

Nieparzyści: Jędryś R. 17 (1), Poźniak S. 12, Kondycki H. 12 (4), Matczak M. 11 (3), Taberski G. 9 (1), Parzysz A. 8, Urbanek J. 7 (1), Urbaniak K. 2, Jankowski R. 2, Krawczyk P. 2, Nowak K. 2. Trenerzy: Gutowski M. 1, Zabłocki A. 4.

Parzyści: Samel Ł. 15 (3), Milej O. 13 (1), Szcześniak P. 11 (1), Banach B. 10 (2), Simiński M. 6, Witkiewicz R. 6 (2), Sadrakuła S. 5 (1), Majewski W. 4, Paczkowski J. 3 (1), Stankiewicz L. 3 (1). Trenerzy: Łukowski M. 1, Mazur R. 2.

Statystyki z meczu Nieparzyści - Parzyści

Wideo z meczu Nieparzyści - Parzyści

W przerwie meczu pokaz swoich niezwykłych umiejętności zaprezentował Damian Pszczelarz Olejniczak: wideo z pokazu.

Spikerem imprezy był Marcin Nowak, oprawa muzyczna Tomasz OSA Oszmiański.

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom zaangażowanym w organizację Meczu Gwiazd LNBA: