Finał PLK dla Stelmetu BC Zielona Góra

Po świetnej, dramatycznej serii półfinałowej ostatecznie to Stelmet BC Zielona Góra zagra w wielkim finale PLK! Ostatni mecz z BM Slam Stal Ostrów Wlkp. zgromadził prawie komplet żywiołowo dopingującej publiczności (z czego ok. 500 kibiców z Ostrowa!), był świetnym widowiskiem koszykarskim z dużą ilością trafień i znakomitych akcji. Ostatecznie po kapitalnej IV kwarcie (27:6) Zastalowcy nie pozostawili złudzeń: 95:71 i finał jest nasz!!! Tam od kilku dni czeka drużyna Polskiego Cukru Toruń - pierwsze dwa spotkania w Zielonej Górze 1 i 3.06.2017r. godz. 17:45. Stal Ostrów Wlkp. zagra z Energą Czarnymi Słupsk o III miejsce w PLK.

akich emocji w hali CRS dawno nie było! W decydującym o awansie do wielkiego finału Polskiej Ligi Koszykówki meczu, Stelmet BC pokonał BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 95:71!

O tym meczu mówiło się od piątku, kiedy to Stal zdołała wyrównać stan serii na 2-2 i stało się jasne, że decydujące o awansie do wielkiego finału będzie spotkanie numer 5, które zaplanowano na poniedziałek w Zielonej Górze. W hali CRS już dawno nie było takiego meczu, stąd zainteresowanie było ogromne. Trybuny wypełniły się niemal do końca, a o 17.45 emocje sięgneły zenitu.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Jedna i druga drużyna, mimo zmęczenia, dawała z siebie wszystko i walczyła niezwykle ambitnie. Raz odskakiwał Stelmet BC, za chwilę udawało się to przyjezdnym. Jednak im dłużej trwał mecz, tym przewagi zielonogórzan stawały się coraz bardziej częstsze.

Szczególnie po przerwie aktualnym mistrzom Polski udawało się odskakiwać od Stali nawet na 10 punktów. Goście tracili siły i musieli gonić wynik, a zawodnicy Artura Gronka mądrze się bronili. O ile w trzeciej kwarcie ostrowianie jeszcze walczyli, to już w czwartej pękli.

Zielonogórzanie odskoczyli, z każdą akcją przewaga gospodarzy rosła, a Stali zwyczajnie zabrakło sił na to, aby gonić wynik. Wielka radość w hali CRS stała się faktem - Stelmet BC w wielkim finale Polskiej Ligi Koszykówki!

STELMET BC ZIELONA GÓRA - BM SLAM STAL OSTRÓW WLKP. 95:71 (26:16, 21:26, 21:23, 27:6)

STELMET BC: Moore 21 pkt. (6 zb. - 3 as.), Hrycaniuk 15 (9 - 1), Zamojski 13 (4 - 2), Florence 12 (1 - 3), Kelati 11 (4 - 1), Dragicević 8 (2 - 2), Koszarek 7 (5 - 11), Djurisić 4 (3 - 2), Mokros 2 (1 - 0).

Mecz nr 1 Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 94:88 (1:0)

Mecz nr 2 Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 89:74 (2:0)

Mecz nr 3 BM Slam Stal Ostrów Wlkp.- Stelmet BC Zielona Góra  92:78 (2:1)

Mecz nr 4 BM Slam Stal Ostrów Wlkp.- Stelmet BC Zielona Góra  58:57 (2:2)

Mecz nr 5 Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 95:71 (3:2)