Stelmet BC Zielona Góra mistrzem Polski sezonu 2016/2017!

Pięć meczy potrzebował Stelmet BC Zielona Góra by rozstrzygnąć walkę o tytuł mistrza Polski sezonu 2016/2017 i obronić tytuł! 4:1 – taki jest ostateczny wynik finałowej serii finału z Polskim Cukrem Toruń. Stelmet dokłada czwartą złotą gwiazdkę do swojej niebywałej kolekcji z ostatnich sześciu lat (do tego srebro i brąz). A w tym roku sezon kończy również z Pucharem Polski, czyli dublet jak się patrzy! Gratulacje dla całego teamu pracującego pod szyldem Stelmet BC Zielona Góra!!! MVP finałów uznano Jamesa Florenca.

Ostatni piąty mecz przejdzie zapewne do historii basketu w Zielonej Górze. Pierwsza połowa to kompletna niemoc naszych zawodników i 18 punktowe prowadzenie gości z Torunia. Patrząc na grę zastalowców pozostawała jedynie wiara, bo umiejętności boiskowe pozostawały gdzieś w szatni. Trzecia kwarta to prawdziwy bój o powrót zielonogórzan do gry i mocne stawianie się torunian. Przełomowym momentem spotkania był niesamowity rzut Thomasa Kelatiego z połowy boiska na koniec III kwarty i zaraz na początku IV J. Florence dołożył kolejną „trójkę”. 6 punktów z rzędu – to zrobiło wrażenie na gościach z Torunia. Z każdą minutą siły zaczęły ich opuszczać, a Stelmet złapał wiatr w żagle – dogonił i przebił wynik na swoją korzyść. Ostatecznie 88:82 i obrona mistrzostwa stała się faktem!!!

Mecz nr 1 01.06.17 r. Stelmet BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 88:69 (1:0)

Mecz nr 2 03.06.17 r. Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 87:66 (2:0)

Mecz nr 3 06.06.17 r. Polski Cukier Toruń - Stelmet BC Zielona Góra  84:74 (2:1)

Mecz nr 5 10.06.17 r. Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 88:82 (4:1)

Punkty w ostatnim meczu:

STELMET BC ZIELONA GÓRA - POLSKI CUKIER TORUŃ 88:82 (21:28, 8:19, 27:20, 32:15)

STELMET BC: Kelati 19 pkt. (1 zb. - 2 as.), Moore 15 (7 - 3), Koszarek 13 (2 - 8), Zamojski 12 (3 - 2), Dragicević 11 (5 - 1), Florence 10 (3 - 6), Gruszecki 6, Hrycaniuk 2 (1 - 0), Matczak 0 (1 - 0), Mokros 0 (1 - 0).