Stelmet przygrywa walkę o finał EBL

Stelmet Enea BC Zielona Góra nie obroni mistrzostwa kraju. W 5 meczu półfinałowej serii zielonogórzanie ulegli Anwilowi Włocławek 85:83. Bardziej od wyniku deprymujące są okoliczności w jakich doszło do tej porażki. Na 7 minut przed końcem spotkania Stelmet wygrywał 19(!) punktami, ale wtedy rozpoczęło się „trzęsienie ziemi” w naszej ekipie, która popełniała stratę za stratą i błąd za błędem. Ostatecznie Anwil wygrał 4 kwartę spotkania 38:18 i cały mecz awansując do serii finałowej. Nam pozostaje gra o brąz z Polskim Cukrem Toruń.

Ta półfinałowa seria jeszcze w czasie jej trwania została okrzyknięta „mały finałem”. Emocje buzowały właściwie w każdym spotkaniu, a ostatnie trzy kończyły się nie większą niż 3 punktową przewagą. Naprzeciwko siebie stanęły dwa zespoły o bardzo zbliżonym potencjale, energii i chęci zwycięstwa. Ale to Anwil miał w swoich szeregach Quintona Hosleya, który jest dla nas cichym bohaterem tej serii, a szczególnie ostatniego meczu – w ostatniej kwarcie zdobył 16 punktów ze swoich 22 w całym spotkaniu.