Proszę czekać...

Aktualności

29.05.2023

WSTK Wschowa i MKK Basket ze srebrem w strefowej minikoszykówce U12

W miniony weekend 27/28 maja 2023 r. w Wałbrzychu rozegrano finał strefy dolnośląsko-lubuskiej w minikoszykówce U12. Wśród ośmiu drużyn występujących w tych finałach aż trzy były z województwa lubuskiego. Wśród chłopców na drugim miejscu uplasowali się młodzi koszykarze MKK Basket Gorzów Wlkp. Również ze srebrem wracają z Wałbrzycha dziewczynki WSTK Wschowa! Poza podium tym razem chłopcy z SKM Zastal Zielona Góra.

20.05.2023

Turniej Strefowy 3x3 w kategoriach U15K, U17M i U23M w Zielonej Górze

20 maja 2023 r. w Zielonej Górze odbył się drugi Turniej Strefowy w koszykówce 3x3 tym razem w kategoria U15K, U23M i U17M. Podobnie jak przed tygodniem turniej cieszyły się bardzo dużą popularnością. Dlatego cieszy postawa lubuskich zespołów. W rozgrywkach U15K zespół ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. uplasował się na czwartym miejsce. W kategorii U17M drużyny SKM Zastal Zielona Góra zajęły drugie i czwarte miejsce, a w U23M trzecie miejsce wywalczyli Kangoo Basket Gorzów. Turniej zorganizowano dzięki wsparciu Fundacji Lotto oraz PZKosz.

26.04.2023

IAG GT LAKIERY MISTRZEM LNBA SEZONU 2022/2023

IAG GT Lakiery obronili tytuł mistrza LNBA. Uczynili to w imponującym stylu – to drugi sezon z rzędu, kiedy nie przegrali ani jednego meczu! Kolejne stopnie podium uzupełniają Aldemed Centrum Medyczne (2 miejsce) i Superubezpieczenia.pl (3 miejsce), a na miejscu czwartym uplasowali się Drive Pro, czyli pierwsza czwórka dokładnie taka sama jak przed rokiem. MVP finałów również się nie zmienił – Mariusz Matczak zagrał kapitalny sezon oraz Final Four i jest oczywistym liderem w rozgrywkach Dywizji Atlantyckiej LNBA. Dywizję Centralną wygrała ekipa TS Bazylewicz, a Dywizję Wschód-Zachód Ecorax Rehagym Klub Kokosa (o tych dwóch Dywizjach informacje w odrębnych postach). Gratulacje!

17.04.2023

LNBA: Play Off Dywizja Atlantycka

Sezon zasadniczy w LNBA zakończony, a w Play Off do rozegrania pozostał jeden mecz. Kończymy sezon 2022/2023. Do Final Four awansowały: Dywizja Atlantycka: IAG GT Lakiery, Superubezpieczenia.pl, Aldemed Centrum Medyczne (czekamy na ostatniego finalistę Korona Lubsko lub Drive Pro); Dywizja Centralna: Niebiescy, Brovaria-Bohar Palety Transport, TS Bazylewicz i Menczester Junajted; Dywizja Wschód/Zachód: El Primo Nauka Jazdy, Inni Niż Wszyscy, Korpus Podziemno Lotniczny i Ecorax Rehagym Klub Kokosa. Gratulujemy!