Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Lubuska kadra chłopców z awansem do finałów OOM!

Awans Lubuskiej Kadry Chłopców do Dywizji A Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! Po trzech dniach zmagań prowadzonych w Zielonej Górze i niesamowicie dramatycznym meczu półfinałowym pomiędzy zespołami Lubuskiego i Podkarpackiego zakończonego dogrywką to reprezentanci z Ziemi Lubuskiej są jednymi ze zwycięzców Dywizji B OOM! Drugim zespołem z awansem to Kadra Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która zdecydowanie wygrała swój mecz ze Świętokrzyskim (65:42). Obydwu kadrom gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach Dywizji A.

Mecz z Województwem Podkarpackim przechodzi do historii lubuskich spotkań rozgrywanych w OOM. Nasi przeciwnicy zdecydowanie wygrali rozgrywki grupowe i było oczywiste, że mecz pomiędzy tymi kadrami może ułożyć się bardzo różnie. Co gorsze w tym meczu nie mógł zagrać Bartosz Chęciński – jeden z liderów lubuskiej drużyny. Lubuszanie jednak zaczęli z „wysokiego C” i po pierwszej kwarcie prowadzili 28:16 w czym bardzo duża zasługa Jakuba Radnego, który grał po prostu koncertowo (ostatecznie zakończył mecz z 27 pkt. i 20 zbiórkami!). W sukurs mu poszli inni i szczególnie Rafał Matyga (18pkt./15zb.) dawał nieustannie mocne wsparcie. Po trzech kwartach 67:57 i ten wynik wskazywał na określoną kontrolę meczu przez lubuszan. Ale chłopcy z podkarpacia zagrali do końca. Kapitalną partię rozgrywał Mateusz Proń i Michał Słowik. Ten ostatni w ostatniej sekundzie meczu stanął do dwóch rzutów wolnych, które mogły dać wygraną jego drużynie. Trafił jednego i doprowadził do dogrywki i pierwszego remisu w tym meczu… Ostatnie 5 minut to jednak czas, który należał do podopiecznych Łukasza Rubczyńskiego. Swój potencjał potwierdził Bartosz Niedziela, który grając najlepszy mecz turnieju istotnie przyczynił się do naszej wygranej. W nagrodę został uznany zawodnikiem tego meczu. Ale tak naprawdę słowa podziękowania kierować należy do wszystkich chłopców i sztabu szkoleniowego za wzorowo przepracowany okres przygotowawczy i świetnie poprowadzony turniej. GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY! Ostatni raz męska kadra gościła na finałach OOM przed trzema laty gdzie niestety nie utrzymaliśmy się w Dywizji A. Mamy nadzieję, że teraz będzie inaczej.
W meczach grupowych nasza kadra pewnie pokonała drużyny z opolskiego, warmińsko-mazurskiego, po ciekawym meczu łódzkiego oraz zdecydowanie uległa kadrze woj. kujawsko-pomorskiego.

Skład Kadry Województwa Lubuskiego:

Bartosz Chęciński, Dominik Czemerys, Rafał Matyga, Bartosz Niedziela, Gracjan Chawrył, Jakub Szkudlarek (wszyscy SKM Zastal Zielona Góra), Miłosz Burcon, Kryspin Drzewiński, Michał Kruszwic, Bartosz Jachimowicz (wszyscy BC Swiss Krono Żary), Bartosz Zbiorczyk, Filip Brzeszczyński, Przemysław Kaczmarek (wszyscy Kangoo Basket Gorzów Wlkp.), Marcel Żelazny, Jakub Radny (obydwoje Green Star Zielona Góra). Trenerzy: Łukasz Rubczyński i Tomasz Sobczak (BC Swiss Krono Żary) oraz Adrian Łopiński (SKM Zastal Zielona Góra). Fizjoterapeuta: Michał Drzewiński.

Nagrody indywidualne:
Najlepsi zawodnicy w drużynach:
Podkarpacie: Mateusz Proń
Lubuskie: Rafał Matyga
Kujawsko-Pomorskie: Alex Porzuczek
Świętokrzyskie: Piotr Łosiak
MVP turnieju: Jakub Radny (Lubuskie) i Rafał Budysz (Kujawsko-Pomorskie)

Piątek 12.11.2021 r: - Grupa A – HALA ZIELONA GÓRA
9:00 Łódzkie - Warmińsko-Mazurskie 109:42 (zawodnik meczu: Patryk Hurynowicz)
11:15 Lubuskie – Opolskie 96:51 (zawodnik meczu: Jakub Radny)
14:00 Kujawsko-Pomorskie – Łódzkie 61:51 (zawodnik meczu: Rafał Budysz)
16:15 Warmińsko-Mazurskie – Lubuskie 29:98 (zawodnik meczu: Przemysław Kaczmarek)
18:30 Kujawsko-Pomorskie – Opolskie 112:46 (zawodnik meczu: Alex Porzuczek)

Sobota 13.11.2021 r: - Grupa A – HALA DRZONKÓW
9:00 Łódzkie – Lubuskie 75:85 (zawodnik meczu: Rafał Matyga)
11:15 Opolskie - Warmińsko-Mazurskie 72:55 (zawodnik meczu: Karol Łakis)
14:00 Lubuskie - Kujawsko-Pomorskie 57:109 (zawodnik meczu: Filip Dereszyński)
16:15 Opolskie – Łódzkie 37:131 (zawodnik meczu: Jędrzej Antczak)
18:30 Warmińsko-Mazurskie - Kujawsko-Pomorskie 49:142 (zawodnik meczu: Paweł Rzadkowalski)

Piątek 12.11.2021 r: - Grupa B – HALA DRZONKÓW
9:00 Podkarpackie – Świętokrzyskie 88:47 (zawodnik meczu: Kacper Cichocki)
11:15 Podlaskie – Lubelskie 81:60 (zawodnik meczu: Kacper Wierzbicki)
14:00 Małopolskie – Podkarpackie 72:99 (zawodnik meczu: Piotr Żydzik)
16:15 Świętokrzyskie – Podlaskie 87:57 (zawodnik meczu: Piotr Łosiak)
18:30 Małopolskie – Lubelskie 66:93 (zawodnik meczu: Karol Poszepczyński)

Sobota 13.11.2021 r: - Grupa B – HALA ZIELONA GÓRA
9:00 Podkarpackie – Podlaskie 80:49 (zawodnik meczu: Mateusz Proń)
11:15 Lubelskie – Świętokrzyskie 51:45 (zawodnik meczu: Piotr Panasiuk)
14:00 Podlaskie – Małopolskie 68:63 (zawodnik meczu: Marcel Jakubiec)
16:15 Lubelskie – Podkarpackie 57:78 (zawodnik meczu: Olivier Tittinger)
18:30 Świętokrzyskie – Małopolskie 79:58 (zawodnik meczu: Łukasz Lisowski)