Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Historia niezwykła - kadeci Zastalu w finale MP!!!

Niesamowita historia! Kadeci SKM Zastal Fatto Deweloper fatalnie rozpoczęli turniej półfinałowy MP, bo dwukrotnie przegrali. Jednakże inne mecze poukładały się tak, że teoretycznie Zastalowcy mogli liczyć na awans, ale musieli wygrać w swoim meczu nr 3 - z gospodarzami turnieju, czyli Ochotą Warszawa 34 punktami... I co zrobili młodzi zielonogórzanie? Wygrali ten mecz +40 – 103:63!!! Absolutnie niesamowita historia! Niemożliwe nie istnieje!

Nie wiemy co powiedzieli w szatni przed meczem trenerzy Paweł Kuciemba i Marek Hossa swoim zawodnikom, ale musiało być to coś niezwykłego. Choć pierwsze 10 minut nie ułożyło się po myśli szkoleniowców, bo warszawiacy dołożyli jeszcze 5 oczek powiększając różnicę na swoją korzyść, to kolejne 30 minut to absolutny koncert młodych Zastalowców – sami zdobyli 86 punktów, a rywalom pozwolili rzucić zaledwie 41! Koniec końców 103:63 i awans do finałów MP kadetów! To już druga drużyna SKM Zastal, która melduje się w finałach. Dawno nie było tak dobrego sezonu zielonogórzan. Gratulacje!

Wyniki Zastalowców:

Mecz nr 1, 06.05.2022 r.

SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - UKS 7 Trefl Sopot 69:86 statystyki

Mecz nr 2, 07.05.2022 r.

SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - Enea Basket Junior Poznań 45:82 statystyki