Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Klasyfikacja sportu dzieci i młodzieży za rok 2022

Koszykówka Lubuska co najmniej dobrze prezentuje się w zestawieniu zdobytych punktów w Klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży za rok 2022 w kontekście innych dyscyplin sportu. Zgromadzone punkty przez wszystkie dyscypliny uplasowały województwo na 12 miejscu wśród wszystkich regionów. Jeśli idzie o koszykówkę – żeńska sklasyfikowana została na ósmym miejscu, a męska na miejscu szóstym.

Prym wśród naszych klubów wiodą oczywiście AZS AJP Gorzów Wlkp. i SKM Zastal Zielona Góra. Gorzowianki zajęły czwarte miejsce biorąc pod uwagę klasyfikację wszystkich klubów w Polsce. Liczba zgromadzonych punktów: 156,22. Najwięcej punktów przyniosła rywalizacja w kategorii Juniora Starszego 93,75 pkt. Przypomnijmy, że AZS AJP sięgnął po brązowe medale w tej kategorii wieku. Niewielkie zdobycze punktowe zapisały na swoje konto również kluby WSTK Wschowa i SKM Zastal Zielona Góra.

Piąte miejsce w klasyfikacji męskiej to najlepsza pozycja od kilku lat SKM Zastal Zielona Góra. Bez wątpienia za klubem jeden z najlepszych sezonów ostatnich lat z awansami drużyn do finałów MP, co bezpośrednio przekłada się na wynik w zestawieniu za rok 2022. Na 135,01 punktów najwięcej zapracowali juniorzy i kadeci, ale to właśnie te dwie drużyny zajęły najlepsze miejsca w swych kategoriach. Warto zauważyć, że oprócz Zastalowców punktowali jeszcze zawodnicy czterech drużyn, najwyżej z nich sklasyfikowano zespół BC Swiss Krono Żary – 26 miejsce i 30,53 punktów.

Ponadto nalezy zwrócić uwagę, że oddzielnie punktowana jest dyscyplina „Koszykówka 3x3”. W tym przypadku jedyne punkty zdobyli w juniorze starszym przedstawiciele Kangoo Gorzów Wlkp. – 12 pkt. (22 miejsce w kraju). Wśród kobiet niezawodne były koszykarki AZS AJP Gorzów Wlkp., które zdobywając 55 punktów uplasowały się na świetnym drugim miejscu w kraju.

Trzeba przyznać, że system jest wyjątkowo dobrze przygotowany, intuicyjny i łatwy w przeglądaniu do czego zachęcamy Państwa interesujących się sportem młodzieżowym. I to nie tylko w zakresie koszykówki.