Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Zielonogórski półfinał PYHH U15 chłopców

W dniach 20-22.12.2019 r. w Zielonej Górze odbył się jeden z półfinałów PYHH U15. W turnieju udział wzięły dwa lubuskie zespoły: Basket Club Swiss Krono Żary, który zajął II miejsce oraz SKM Zastal Zielona Góra, który zmagania zakończył na IV miejscu. Turniej wygrał WKS Śląsk Wrocław, a do finałów tych nieformalnych MP 15-latków awansowały pierwsze cztery zespoły. Turniej zorganizował SKM Zastal Zielona Góra, a wsparcie zielonogórzanie otrzymali również od PZKosz i LZKosz.

Przez trzy dni w Zielonej Górze oglądaliśmy bardzo dobry młodzieżowy basket a drużyny, które uczestniczyły w zielonogórskim półfinale potwierdziły, że są ekipami z czołówki krajowej.
Turniej wygrała drużyna WKS Śląsk Wrocław, która w finale pokonała Basket Club Swiss Krono Żary 64 - 59 (9-9, 19-19, 15-15, 16-21).
Drużyna SKM Zastal Zielona Góra porażką zakończyła turniej w meczu o III miejsce z AK Komorów 57 - 64 (25-21, 13-16, 10-13, 9-14) i zakończyła zmagania na 4 pozycji premiującej do turnieju finałowego.

BC Swiss Krono Żary

SKM Zastal Zielona Góra

Inne wyniki gier o miejsca:
mecz o 5 miejsce Korona Kraków – Żak Koszalin 64 : 61 (17-14, 18-16, 15-13, 14-18)
mecz o 7 miejsce TKM Włocławek – Spójnia Stargard 83 : 76 (16-16, 23-14, 17-16, 20-37)
Do pierwszej piątki turnieju wybrano zielonogórzanina Milana Żeromskiego oraz Kacpra Mysiorka z Żar. Wyróżnienie trenera z zespołu SKM Zastal otrzymał Kacper Świec, a z BC Swiss Krono Żary Bartosz Szklarski.